MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Mühendislik Fakültesi

“Hafif Yapı Elemanları: Bims Sektörü” Konulu Seminer Düzenlendi

16/04/2018 10:14:39 - 16/04/2018 10:14:39 - 3059 Okunma

Fakültemiz öğrencilerinin kariyer hayatlarına yön vermeleri, iş dünyası ile tanışmaları ve farklı uygulama alanları hakkında bilgi almaları amacıyla düzenlenen 8. Kariyer Günleri kapsamında İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerimize yönelik hafif yapı elemanlarından bims (ponza) sektörünün tanıtıldığı bir kariyer etkinliği gerçekleştirildi.

Fakültemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Genç İnşaat Mühendisleri Öğrenci Kulübü tarafından organize edilen seminerde bims (ponza) sektöründe Ülkemizde ve Avrupa’da öncü kuruluşlardan olan Blok Bims firmasının Supervisörü Metin AKDAĞLI öğrencilerimizi bilgilendirdi.

Fakültemiz Konferans Salonunda yapılan seminer programına; Genç İnşaat Mühendisleri Öğrenci Kulübü Danışmanı ve İnşaat Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Kadir KILINÇ, bölüm öğretim elemanları ile öğrenciler katılım gösterdi.

Supervisör Metin AKDAĞLI, ponza madeninden bims elde ettiklerini belirterek konuşmasına başladığı seminerde “Bims”in ocaktan çıkartılmasından üretim aşamasına kadar geçirdiği evreleri, blokbims yapım aşamalarını, özelliklerini ve kullanım alanlarını görseller eşliğinde anlatarak sektördeki kariyer fırsatlarını öğrencilerle paylaştı.    

Seminer programı, İnşaat Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi İsmail KILIÇ’ın Blok Bims A.Ş. Süpervisörü Metin AKDAĞLI’ya teşekkür belgesi takdim etmesiyle tamamlandı.

Hafif Yapı Elemanları

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.