MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Mühendislik Fakültesi

Tek Ders Sınavı

12/07/2017 15:39:51 - 13/07/2017 15:39:51 - 8296 Okunma

 

TEK DERS SINAVINA GİRME TALEBİNDE BULUNACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

 

Fakültemizde 2016-2017 Akademik Yılı Bahar dönemi Tek Ders Sınavı  20 Temmuz 2017 Perşembe günü saat: 14.00 ‘da yapılacak olup,

Kırklareli Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nin Tek Ders Sınavı başlıklı 30.maddesi ile;

 

“ (1) Mezuniyeti için azami öğrenim süresini kullanmamış öğrencilerden, devam şartını yerine getirmiş olduğu tek dersten sorumluluğu kalan veya mezuniyeti için GANO’sunun en az 2,00 olma şartı hariç tüm gereklerini yerine getirmiş öğrenciler; bu sınav sonucu alacağı notun katkısıyla GANO’sunu en az 2,00 düzeyine çekebilecek durumda olması koşuluyla, yarıyıl/yıl sonunda tek ders sınav hakkını bir kez kullanabilir. Tek ders sınavında en az CC notu alan öğrenci başarılı sayılır. Sınav günü akademik takvimde belirtilir.

(2) Bu öğrenciler sınava girecekleri yarıyılın öğrenci katkı payını öderler.

(3) Tek ders sınavında alınan not ham başarı notu sayılır ve Senato tarafından belirlenen esaslara göre harf notuna çevrilir. Başarısızlık halinde, ders sonraki yarıyılda/yılda tekrarlanır veya öğrenci akademik takvimde belirtilen sonraki tek ders sınavına alınır. Tek ders sınavları için mazeret sınavları yapılmaz. Öğrenci tek ders sınav hakkını yılda bir kez kullanabilir.

(4) Uygulamalı olan derslerle ilgili tek ders sınav koşullarının nasıl yerine getirileceği, ilgili yönetim kurulu tarafından belirlenir. “

 

Hükmü gereğince; Tek Ders Sınavı’na girme talebinde bulunacak  öğrencilerimizin dilekçelerini , Fakültemiz Yönetim Kurulu’nda görüşülmek  üzere en geç 17 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar Fakültemiz Öğrenci İşleri birimine vermeleri önemle rica olunur.

 

Dilekçe örneği için tıklayınız.

 

                                                                                                                                                                           

                                                                                                                   

Tek Ders Sınava Hakkında

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.