MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Mühendislik Fakültesi

Yeni İşim Girişim Programı Tanıtım Etkinliği

14/02/2020 16:14:22 - 14/02/2020 16:14:22 - 1776 Okunma

    Trakya Bölgesi girişimcilik ekosistemini geliştirmek ve gençlerin teknoloji odaklı girişimciliğe teşvik edilmesini sağlamak amacıyla “Yeni İşim Girişim Programı Tanıtım Etkinliği” düzenlenecektir.
Üniversitemizin Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi, Türk Ekonomi Bankası ve Trakya Kalkınma Ajansı’nın işbirliğiyle 19 Şubat 2020’de saat 13.30’da 2. Merkezi Derslikler Binası 1 Nolu Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Bülent ŞENGÖRÜR, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN ve başarılı girişimciler katılım gösterecektir. 
   Ödüllü bir girişimcilik yarışması olan Yeni İşim Girişim Programında dereceye giren projeler ticarileştirme desteği almaktadır. Geçen yıl yarışmanın birincisi 15.000 TL, ikincisi 10.000 TL, üçüncüsü 5.000 TL ve dördüncüsü ise 3.000 TL değerinde iş fikrini ticarileştirme desteği almıştır. Üniversitemizin  
Yazılım Mühendisliği Anabilim dalında öğrenim gören öğrencilerimiz sundukları projeler ile 3.’lük ve 4.’lük derecelerinin sahibi olarak ödüle layık görülmüşlerdir.

   Öğrencilerimizin yenilikçi iş fikirleri geliştirmelerini teşvik etmek ve girişimcilik alanında motivasyonlarını arttırmak amacıyla düzenlenecek olan “Yeni İşim Girişim Programı Tanıtım Etkinliğine”
katılım sağlamaları, ilgili yarışmaya Üniversitemizden başvuru sayısının artmasını sağlayacaktır.

  Tüm öğrencilerimizi etkinliğe bekliyoruz.

YENİ İŞİM GİRİŞİM

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.