Fakültemiz Gıda Mühendisliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gülce Bedis KAYNARCA’nın Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin değerli isimleri ile birlikte yürüttüğü çalışma, atıkların geri dönüşümüne oldukça dikkat çekici bir örnek temsil ediyor.
Şarap atığını değerlendiren bilim insanlarımız, bu atıklardan akıllı ambalaj, bitkisel yağ, hatta rengini verdikleri daha sağlıklı bir jelibon üretmeyi dahi başardılar.
Haberin detaylarına ulaşmak için tıklayınız.
Dr. Öğr. Üyesi Gülce Bedis KAYNARCA